עורך דין לשון הרע חיפה

הוצאת דיבה ולשון הרע בעידן הדיגיטלי

בעידן הדיגיטלי, בו רשתות חברתיות ופלטפורמות מקוונות הן נדבך מרכזי בתקשורת, הסיכון להשמצה מעולם לא היה גבוה יותר. אמירות כוזבות, בין אם מכוונות ובין אם לא, עלולות לפגוע במהירות בשם הטוב ובמוניטין ולהביא לתוצאות הרסניות מתמשכות.
במאמר זה נעסוק בקצרה בחשיבות ההתייעצות עם עורך דין לשון הרע בחיפה או בסמוך למקום המגורים, ובסיטואציות השונות שיכולות לקלוע להגדרת “פרסום לשון הרע”. כמו כן, נדגים את הסכנות הגלומות בפרסומי לשון הרע ברשתות החברתיות, ובתפקידו המכריע של עורך דין לשון הרע בהגנה על המוניטין ועל השם הטוב שלך.

במשרד עורכי הדין בן קרפל ושות’ נמצא צוות מיומן של עורכי דין ללשון הרע שעוסקים בדיני לשון הרע בכל יום בשנה, מבוקר עד ליל. צוות עורכי הדין במשרד ניהלו – ומנהלים – מאות תיקי לשון הרע בכל מחוזות השיפוט במדינת ישראל. ייצגנו – ואנחנו מייצגים – מאות תובעים ונתבעים לפי חוק איסור לשון הרע. והתוצאות, לא פחות ממעולות. יחד, טיפלנו במאות משברים תקשורתיים מורכבים (ומוכרים מאוד בציבוריות הישראלית) בהצלחה מרובה ולשביעות רצונם של לקוחותינו. משרד עורכי-דין בן קרפל ושות, עורכי דין ללשון הרע ולהגנת הפרטיות, מבטיח ייצוג מעולה וייחודי בנוף עורכי-הדין; טיפול פרטני וייחודי בכל עניין ועניין, כאילו היה זה העניין היחיד המצוי על שולחננו. המשרד נמנה על-פי הדירוגים היוקרתיים Duns100 ו – BDI, כאחד המשרדים המובילים בישראל בתחום לשון הרע

מהי לשון הרע

לפי סעיף 7 לחוק איסור לשון הרע, התשכ”ה-1965, זו ההגדרה בפשטות: התבטאות שעלולה לפגוע בשם הטוב של מושא ההתבטאות, ומופצת לאדם אחד (או יותר) מלבד מי שההתבטאות עוסקת בו. לפי סעיף 2 לחוק, “פרסום” יכול להיות התבטאות בכתב, בעל-פה, בציור, בתנועה או בכל דרך אחר. ולפי סעיף 1 לחוק, מספיק שההתבטאות “עלולה” לבזות, להשפיל, לפגוע במשרה, במשלח-יד או בעסק, כדי שתתקיים הגדרת “לשון הרע”. לעיון בחוק – לחצו כאן.

עורך דין לשון הרע חיפה מסביר על התרחישים הנפוצים

האשמות: האשמת מישהו בפשע, עבירה על החוק או התנהגות לא אתית או אחרת יכולה לקלוע להגדרת פרסום לשון הרע.

מידע מוטעה: הפצת מידע כוזב על חייו האישיים או המקצועיים של אדם עלולה להזיק ובתוך-כך לקלוע להגדרת לשון הרע.
ביקורות שליליות באינטרנט: פרסום ביקורות שליליות המשמיצות עסק או אדם פרטי עלול לפגוע בשם הטוב, ובתוך-כך באופן טבעי להוביל לתביעת לשון הרע.

פוסטים ברשתות חברתיות: שיתוף הצהרות או שמועות לא נכונות ברשתות החברתיות עלול להסלים במהירות לכדי השמצה בתגובות העולה כדי לשון הרע. להרחבה בנושא קראו על – לשון הרע בפייסבוק

חדשות ותקשורת: מידע כוזב המתפרסם בעיתונים, מגזינים או משודר בטלוויזיה יכול גם להוות לשון הרע.

לשון הרע במשפחה: האשמות על בגידה, אלימות או אלימות בתוך המשפחה עלולות גם כן להוות לשון הרע.

לשון הרע בסכסוכי שכנים: שמועות על התנהגות לא הולמת או עבריינית מצד השכן גם כן עלולות לעלות כדי לשון הרע.

לשון הרע בקבוצות ווטסאפ: הפצת הודעות או תמונות המציגות אדם בצורה שליליות יכולות גם הם להיכנס להגדרה של “לשון הרע”. למידע נוסף קראו על – שיימינג בוואטסאפ.

הסכנות הגלומות בלשון הרע ברשתות החברתיות

בעיית המדיה החברתית
הרשתות החברתיות הפכו לכר פורה להשמצה, בשל השימוש הנרחב בהן ובעיקר קלות שיתוף המידע. הנה כמה סכנות הקשורות בהשמצה ברשתות החברתיות:

התפשטות מהירה של מידע כוזב
פרסומים (במיוחד פרסומים משפילים ש”תופסים את העין”) עלולים להפוך לוויראליים בתוך דקות בפלטפורמות כמו טוויטר, פייסבוק ואינסטגרם. המהירות שבה המידע מופץ ועובר בין בני-אדם עלולה להגביר את הנזק שנגרם מהשמצה.
קיבוע התוכן
לאחר פרסום באינטרנט, תוכן משמיץ יכול להישאר נגיש ללא הגבלת זמן. גם אם הפוסט המקורי נמחק, צילומי מסך ושיתופים יכולים להותיר אחריהם נזקים במרחב המקוון. ונזקים מן הסוג הזה, אם לא מטופלים במהירות וביעילות, עלולים לפגוע בעתידו של אדם.
הפצת התוכן על ידי אלגוריתמים
אלגוריתמים ש”מסדרים” את התכנים המוצגים למשתמש ברשתות החברתיות, עשויים להעניק עדיפות לתוכן מרתק או שנוי במחלוקת. המשמעות היא שפרסומים מכפישים יכולים לזכות בחשיפה נרחבת ובתשומת לב משמעותית, וכך גם להחריף את הנזק וגם להקשות על תיקונו.
השפעה הרסנית על החיים האישיים והמקצועיים
פוסטים מכפישים ברשתות החברתיות עלולים להשפיע לא רק על חייו האישיים של המושמץ, אלא גם על המוניטין המקצועי שלו. מעסיקים, עמיתים ולקוחות עלולים להיתקל במידע כוזב הפוגע באמון ובאמינות.

מתי כדאי להתייעץ עם עורך דין לשון הרע בחיפה?

התייעצות עם עורך דין לשון הרע קריטית אם לתחושתך המוניטין שלך עומד על כף המאזניים. להלן תרחישים בהם נכון לשקול לפנות לייעוץ משפטי:
1. האשמות שווא
אם הואשמת בעבירה פלילית, התנהגות לא אתית או לא מוסרית, או “סתם” הושמצת באופן שעלול לפגוע בשמך הטוב או בפרנסתך, נכון להתייעץ עם עורך דין לשון הרע כדי להעריך את המצב ולבחון את אפשרויות הפעולה בעזרת כלים משפטיים. להרחבה בנושא קראו על תלונת שווא

2. לשון הרע ברשת
כאשר נתקלת בתוכן פוגעני ברשתות חברתיות או בפלטפורמות מקוונות אחרות, והתוכן עוסק בך, עורך דין לשון הרע יכול להדריך אותך כיצד להגיב ביעילות ולהגן על המוניטין שלך.

3. ביקורות שליליות
אם העסק שלך מתמודד עם ביקורות שליליות שקריות שעלולות לפגוע במוניטין שלו בחיפה, עורך דין לשון הרע בחיפה יכול לעזור לך לטפל בבעיה ולבחון סעדים משפטיים.

4. מצג שווא תקשורתי
במקרים בהם כלי התקשורת פרסמו מידע כוזב שעוסק בך או בעסקך בחיפה, התייעצות עם עורך דין לשון הרע חיונית לשם בחירת הפעולה המשפטית המתאימה.

חשיבות התייעצות עם עורך דין לשון הרע

אם לדעתך פורסמה בגנותך לשון הרע, חשוב להתייעץ עם עורך דין לשון הרע חיפה. עורך דין מקצועי ומנוסה יכול לבחון את המקרה הספציפי, ולסייע להחליט האם כדאי להגיש תביעת לשון הרע, או שמא נכון לנקוט פעולות אחרות כדי למצוא מרפא לפגיעה בשם הטוב ובמוניטין.
אם אתם חוששים כי נגרמה לכם לשון הרע, חשוב להתייעץ עם עורך דין לשון הרע בהקדם האפשרי. עורך דין מקצועי ומנוסה יוכל לסייע לכם להגן על זכויותיכם, ולקבל את הפיצויים המגיעים לכם. למידע נוסף קראו את המאמר תפקידו של – עורך דין לשון הרע

עורך דין לשון הרע בחיפה

עורך דין לשון הרע בעיר מגורך, אמור להכיר היטב את בתי-המשפט הרלוונטיים, על כל המשתמע מכך, ולא רק במובנים משפטיים “טהורים”. לכן אם הסכסוך הרלוונטי עתיד להתנהל בבית-המשפט בחיפה, נכון לפנות לעורך דין לשון הרע בחיפה.

משרד עורכי-דין בן קרפל ושות’, ערך בשנת 2018 מחקר אמפירי מקיף שסקר את כל פסקי-הדין (הפומביים) שנתנו בכלל ערכאות השפיטה בישראל בקשר עם תביעות לשון הרע. המחקר מצא כי חיפה היא עיר הדיבה; העיר בה נפסקים, בממוצע, הפיצויים הגבוהים ביותר. חשוב כאמור, לפנות לעורך דין לשון הרע, כדי למצות את הזכויות הנתונות לך.

עורך דין בן קרפל: ״אני רואה בדיני לשון הרע תחום שדרכו המשפט מתפתח ועוקב אחר הטכנולוגיה. ייצוג תובעים ונתבעים בלשון הרע והגנת הפרטיות בעידן המודרני – עידן האינטרנט והרשתות החברתיות – מייצר אתגרים יום-יומיים; עבורי זו שליחות”.

עורך-הדין בן קרפל, הוא יו”ר ועדת לשון הרע במחוז חיפה וחבר ועדת לשון הרע הארצית בלשכת עורכי-הדין. וכמו כן ערך את המחקר האמפירי המקיף והמשמעותי ביותר ביחס לגידול בשיעורי הפיצוי הנפסקים בעת האחרונה בתביעות דיבה ולשון הרע בכלל הערכאות השיפוטיות.

המשרד נמנה על-פי הדירוגים היוקרתיים – DUNS 100 ו – BDI כאחד המשרדים המובילים בישראל בתחום לשון הרע.

לאיזה חלק במאמר תרצו לחזור?

הוגשה כנגדכם תביעה? נדרשת הגנה מקצועית וחדה?
הכפישו אתכם? את העסק שלכם? אתם בעיצומו של משבר

עורך דין אדם קרפל ועורך דין בן קרפל| בן קרפל ושות' משרד עורכי דין

לייעוץ משפטי השאירו פרטים

דילוג לתוכן