פוטרתם מהעבודה? ממה חשוב שתיזהרו

אל תתפתו לעשות שיימינג לארגון אותו עזבתם גם אם פוטרתם מהעבודה

הודעה על פיטורים יכולה להגיע בכמה סיטואציות, כאשר עבור רבים מבין המפוטרים בישראל זוהי עלולה בהחלט להיות הפתעה גדולה. אם אתם מוצאים את עצמכם בתוך הסטטיסטיקה המאוד לא נעימה הזו של דורשי העבודה, כדאי שלפני הכל תעצרו ותחשבו היטב על הסיטואציה אליה נקלעתם. פעולה שמקורה חשיבה מושכלת והיא אינה נובעת מלחץ או רצון "לנקום בהנהלה", היא זו שתבטיח לכם קידום מיטבי של האינטרסים שלכם והתנהלות כלכלית נכונה, שתעזור לכם מאוד בתקופה של חיפוש העבודה החדשה.

הטעות הראשונה שאתם עלולים לעשות אם פוטרתם מהעבודה

תחושות של כעס ועלבון הן טבעיות במקרה של פיטורים, במיוחד כאשר מדובר בארגון שבו עבדתם תקופה ארוכה והשתלבתם בו בצורה טובה. מכתב של סיום העסקה מהווה בשורה מאוד לא נעימה, שעלולה לערער את כל הרגשות החיוביים שהיו לכם, כלפי המקום שהיה לכם לבית במשך שנים. הפעולה הראשונית שרבים עושים, מרוב לחץ ומועקה, היא להביע "בקול רם" את התסכול שלהם – בין אם כלפי עמיתים לשעבר בעבודה, או בכתב ברשתות החברתיות, או במקרה הגרוע – כלפי אנשי ההנהלה עצמם, במקום ובזמן הלא מתאימים. סיוע של עו"ד דיני עבודה נדרש, פעמים רבות, כאשר הפיטורים נעשים באווירה לא טובה ויש צורך לקבל ייעוץ מקצועי באשר להמשך, אך הם הופכים לנדרשים במיוחד בעתות מצוקה של ממש, כאשר עורך הדין דואג שהעובד שפוטר יפעל שלא לפי הרגש אלא בהיגיון, צעד אחר צעד למען האינטרס האישי שלו ומבלי "לשים לעצמו מקלות בגלגלים".

במה יסייעו לכם יחסים טובים עם ההנהלה לאחר העזיבה?

גם אם הסיכוי לחזרה לתפקיד שממנו פוטרתם הוא אפסי, יש לכם עדיין סיבה לשמר יחסים קורקטיים וסבירים עם המנהל שלכם ועם כל האנשים הקשורים להנהלת הארגון ש"העזיב" אתכם. כאשר סיום התפקיד נעשה לאחר שנים שעבדתם באותו המקום, סביר להניח שצברתם לא מעט זכויות, לרבות ימי חופש, הפרשות לקרן מנהלים, בונוסים שונים ואי אילו סכומי כסף אחרים. כל דרישה לקבלת הכספים המגיעים לכם תהיה לגיטימית לחלוטין, אך רצוי שתקלו על עצמכם ו"תשאירו דלת פתוחה", זאת על מנת שיקבלו אתכם בברכה בכל שאלה או בקשה לאחר עזיבתכם ולא יערימו עליכם קשיים.

עדיף להשקיע מאמצים בתכנון העתיד לבוא

 

אין ספק שהתקופה של אחרי הפיטורים היא מבלבלת מאוד וכאשר הפרנסה דוחקת – על אחת כמה וכמה. תמיכה מקצועית של עורך דין מומחה בדיני עבודה וכמו כן של רואה חשבון, היא חיונית לבחינת צעדיכם העתידיים. תכנון כלכלי נבון הוא הדבר החשוב ביותר שמומלץ להתמקד בו, כאשר מלבד חיפוש של משרה חדשה כדאי לזכור גם שלתקופה הקרובה ייתכן שתאלצו לחיות עם מה שיש. ניהול חכם של החשבונות והחסכונות שלכם, יעזור לייצר מצב כלכלי סביר ולשמור עליכם מליפול להידרדרות פיננסית.

עורך דין בן קרפל: ״אני רואה בדיני לשון הרע תחום שדרכו המשפט מתפתח ועוקב אחר הטכנולוגיה. ייצוג תובעים ונתבעים בלשון הרע והגנת הפרטיות בעידן המודרני – עידן האינטרנט והרשתות החברתיות – מייצר אתגרים יום-יומיים; עבורי זו שליחות".

עורך-הדין בן קרפל, הוא יו"ר ועדת לשון הרע במחוז חיפה וחבר ועדת לשון הרע הארצית בלשכת עורכי-הדין. וכמו כן ערך את המחקר האמפירי המקיף והמשמעותי ביותר ביחס לגידול בשיעורי הפיצוי הנפסקים בעת האחרונה בכלל הערכאות השיפוטיות.

המשרד נמנה על-פי הדירוגים היוקרתיים – DUNS 100 ו – BDI כאחד המשרדים המובילים בישראל בתחום לשון הרע.

ליצירת קשר חייג – 072-2221780

  פנייה לייעוץ אישי

  אין באמור לעיל ובאתר הוצאת דיבה משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; כמו כן התוכן באתר הוצאת דיבה לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על המידע באתר הוצאת דיבה עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!

  פנייה לייעוץ אישי

   שם ושם משפחה *

   מספר טלפון *

   נושא הפנייה
   פרטי יצירת קשר:

   רחוב האשל 5.

   טלפון: 072-2221780


   לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני:
   072-2221780


   מידע חשוב נוסף