מה החשיבות של ייעוץ עם עורך דין מקרקעין

עורך דין לשון הרע

הקדמה – עסקאות במקרקעין הן העסקאות המרכזיות בחייו של אדם מן השורה

עסקאות במקרקעין נפוצות מאוד בקרב הציבור הרחב. סכומי כסף גדולים מושקעים בהן. בשביל האדם הממוצע מדובר לרוב בעסקת חייו, שכן בדרך-כלל עומד על הכף הון רב שהוא חסך במשך שנים רבות לשם כך.

דא עקא, אדם מן השורה אינו מודע לכל הפרטים המשפטיים הנוגעים לעסקאות במקרקעין, ועלול להפסיד עקב כך הרבה מזכויותיו ומהונו האישי ולחוות עקב כך עוגמת נפש גדולה. צא ולמד ממקרה "חפציבה".

במאמר זה נסביר מדוע חשוב להתייעץ עם עורך דין מקרקעין בטרם מתחילים בהליכים של עסקת מקרקעין, תוך כדי סקירה תמציתית על תפקידו והתמחותו. [אין חשיבות עם עו"ד מקרקעין הוא עו"ד ברשת או שקיבלתם המלצה מחבר].

מה תפקידו של עורך דין מקרקעין?

עורך דין מקרקעין הוא עורך דין המתמחה בפן המשפטי הנלווה לעסקאות במקרקעין. בדומה לעו"ד דיני משפחה המומחה בענייני גירושין. מכל מקום, בנוגע לעסקאות מקרקעין: סעיפי החוק הנוגעים לעסקאות כאלה רבים ופזורים על-פני מספר חוקים שונים. אדם מן השורה, כאמור לעיל, כלל אינו מודע לפרטים המשפטיים הרבים הנוגעים לעסקאות במקרקעין. אולם עורך דין מקרקעין בקיא בהם, ולכן יכול לייעץ ללקוח שלו כיצד לנהוג במצבים שונים על-מנת להוזיל עבורו עלויות עסקה, תשלומי מיסים ולהימנע מפעולות שעלולות ביום מן הימים להיות לו לרועץ – בעיקר בפן החוזי של העסקה.

כיצד נדע לבחור בעורך דין מקרקעין מקצועי ואיכותי?

כמו בכל תחום משפטי, ניתן או לפנות עורך דין מקרקעין שעובד באופן פרטי, או למשרד עורכי דין בישראל העוסק בתחום המקרקעין. כך או כך, ניתן למנות מספר פרמטרים שיכולים להעיד על איכותו ומקצועיותו של אותו עורך דין מקרקעין או משרד עורכי דין בישראל העוסק בתחום זה:

1. ותק וניסיון – "אין חכם כבעל ניסיון". העובדה שעורך דין או משרד עורכי דין בישראל פועל שנים רבות בתחום משפטי מסוים, מעיד לרוב על איכותו.

2. קהל לקוחות – יש לבדוק האם בין קהל הלקוחות של אותו עורך דין מקרקעין, או משרד עורכי דין בישראל מתחום זה, נמנים גופים מוסדיים או ציבוריים, לקוחות בעלי מעמד חברתי חשוב או מהעשירון העליון של החברה וכד'.

3. גודל המשרד – פרמטר זה רלוונטי כמובן רק לבחינת איכותו של משרד עורכי דין בישראל. בעולם המשפט בדרך-כלל כמות = איכות. כך שאם משרד עורכי דין בישראל מעסיק עורכי דין רבים, הדבר מעיד לרוב גם על איכותו. אולם יש לקחת פרמטר זה בעירבון מוגבל.

4. בדיקה סובייקטיבית – בסופו של יום, אין מנוס מלקבל חוות דעת פרטניות אודות אותו עורך דין מקרקעין, או משרד עורכי דין בישראל מתחום זה, ממומחים בתחום, אנשים שקיבלו ממנו שירות בעבר ומידע שניתן לדלות עליו באינטרנט.

סיכום – מדוע חשוב להתייעץ עם עורך דין מקרקעין?

כאמור, עסקאות מקרקעין הן עסקאות יקרות מאוד, ובשביל האדם הממוצע מדובר בעסקה המרכזית ביותר בחייו. עסקאות במקרקעין סבוכות מאוד מבחינה משפטית – הן בכל הנוגע לצדדים לעסקה, כגון חוזה המכר, והן בכל הנוגע לדרישות המדינה, כגון מיסים.

עורך דין מקרקעין מקצועי ומנוסה, בקיא בכל הפרטים המשפטיים הרבים הנלווים לעסקת מקרקעין, ויכול לחסוך זמן, כסף ועוגמות נפש מהלקוח שלו. כך למשל, עורך דין מקרקעין יכול לייעץ ללקוח שלו מהו התזמון הנכון לבצע את העסקה אותה הוא מעוניין לבצע, כיצד כדאי לו לנסח סעיפים מרכזיים בחוזה הנלווה לעסקה, לתת לו "טיפים" כיצד לבצע את העסקה כך שייחסכו לו עלויות עסקה רבות (בייחוד בנוגע לתשלומי מיסים) וכד'.

טיפ לסיום

לאור האמור לעיל, ולאור מרכזיות עסקת מקרקעין בחייו של אדם, יש לעניות דעתי לאמץ הסתכלות ארוכת טווח כאשר ניגשים לבצע עסקה במקרקעין. לכן, מומלץ לא לחסוך בכסף כאשר באים לשכור את שירותיו של עורך דין מקרקעין, או פונים למשרד עורכי דין בישראל העוסק בתחום זה, על-מנת לשכור את שירותיו של עורך דין מקרקעין מקצועי ומנוסה בתחום.

עורך דין בן קרפל: ״אני רואה בדיני לשון הרע תחום שדרכו המשפט מתפתח ועוקב אחר הטכנולוגיה. ייצוג תובעים ונתבעים בלשון הרע והגנת הפרטיות בעידן המודרני – עידן האינטרנט והרשתות החברתיות – מייצר אתגרים יום-יומיים; עבורי זו שליחות".

עורך-הדין בן קרפל, הוא יו"ר ועדת לשון הרע במחוז חיפה וחבר ועדת לשון הרע הארצית בלשכת עורכי-הדין. וכמו כן ערך את המחקר האמפירי המקיף והמשמעותי ביותר ביחס לגידול בשיעורי הפיצוי הנפסקים בעת האחרונה בכלל הערכאות השיפוטיות.

המשרד נמנה על-פי הדירוגים היוקרתיים – DUNS 100 ו – BDI כאחד המשרדים המובילים בישראל בתחום לשון הרע.

ליצירת קשר חייג – 072-2221780

  פנייה לייעוץ אישי

  אין באמור לעיל ובאתר הוצאת דיבה משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; כמו כן התוכן באתר הוצאת דיבה לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על המידע באתר הוצאת דיבה עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!

  פנייה לייעוץ אישי

   שם ושם משפחה *

   מספר טלפון *

   נושא הפנייה
   פרטי יצירת קשר:

   רחוב האשל 5.

   טלפון: 072-2221780


   לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני:
   072-2221780


   מידע חשוב נוסף