כל מה שעו"ד גירושין חייב לדעת

עורך דין לשון הרע

עורכי דין העוסקים בתחום דיני המשפחה והגירושין, מטפלים בבעיות משפטיות, המלוות ברגשות טעונים מאוד של הלקוחות.

במקרה של הליכי גירושין, בני זוג המחליטים להתגרש, חווים תסכול רב, כעס ועוגמת נפש, המשפיעים מאוד על יכולתם להתנהל בהגיון במסגרת הליך הגירושין כולו.

לפיכך, על עו"ד גירושין, לדעת, בראש ובראשונה, כי הטיפול בלקוחותיו, דורש רגישות וסבלנות.

הפן המקצועי של הליך הגירושין הוא מורכב למדי ולכן, עו"ד גירושין, מוכרח לשלוט היטב בחקיקה, בפסיקה ולהיות מעודכן בכל החידושים בתחום.

הליך הגירושין, בשל אופיו הרגיש, עלול להימשך זמן רב, אך המבקשים לנהל ההליך ביעילות ולסיימו לשביעות רצון הצדדים, יחתרו לגיבוש הסכם גירושין. על כן, עו"ד גירושין יערוך רשימה מסודרת של דרישות הלקוח, לרבות, נקודות בהם מוכן הוא להתפשר, כדי לאפשר משא ומתן.

הסדרת ענייני הגירושין בצורה האופטימאלית ביותר, היא חשובה מאוד, בשל הקושי לשנות את ההסכמות אשר עוגנו בהסכם הגירושין. לאור זאת, מוכרח עו"ד גירושין, לוודא עם הלקוח את רצונותיו בצורה חד משמעית ולוודא כי ההסכמות אליהן יגיעו עם הצד השני, אכן מתאימות לו.

עו"ד גירושין – רגישות ללקוח

עורכי דין העוסקים בתחום המשפחה בכלל ובתחום הגירושין בפרט, מוכחים לגלות רגישות רבה ללקוח. הליך הגירושין טומן בחובו, בנוסף לאספקטים המשפטיים והכלכליים, גם אלמנט רגשי דומיננטי.

פירוק התא המשפחתי הוא קודם כל, חוויה רגשית קשה וכאובה לצדדים ובמרבית המקרים, בני זוג אשר החליטו להתגרש, מתקשים להתנהל זה מול זו באופן רגיל, כנדרש לשם קבלת החלטות.

נתון זה דורש מעורך הדין לנהוג בסבלנות ובהבנה, תוך ניהול מקצועי של תיק הגירושין. מתן ייעוץ משפטי איכותי ללקוח, תוך פתיחות מחשבתית לצרכיו ורצונותיו, כפי שהוא מביע אותם.

מקצועיות זו מילת המפתח

קיומן של שתי ערכאות נפרדות בעלות סמכות לדון בענייני גירושין, מקשה מאוד על התנהלותם של הליכי הגירושין בארץ.

מבחינת עו"ד גירושין, המשמעות היא כי עליו להכיר היטב את היתרונות והחסרונות של כל ערכאה ובהתאם לכך, להגיש את התביעות והבקשות לערכאה המתאימה.

מרוץ הסמכויות הופך את השמירה על דייקנות לוח הזמנים, לחשובה ביותר ולכן, יש להקפיד להיות עם היד על הדופק.

על עורך הדין להיות בקיא היטב בחקיקה והפסיקה, לרבות כל חידוש ועדכון בנושאים הרלוונטיים. דיני המשפחה הוא אחד התחומים הדינאמיים וחלק בלתי נפרד ממתן ייצוג משפטי טוב, הוא להיות ער לכל שינוי, אשר מטיב או מרע עם נסיבות המקרה בו מטפל עורך הדין.

חשיבותו של הסכם גירושין

עו"ד גירושין חייב לראות אל מול עיניו מטרה אחת והיא חתימה על הסכם גירושין, אשר יוגש לאישורו של בית המשפט. אף אם המחלוקות שבין הצדדים, מורכבות מאוד ונראה כי הגעה להסכמות, כרוכה במשא ומתן מפרך, יש לעשות כל מאמץ בכדי להגיע להסכם חתום.

למותר לציין כי במקרים בהם דרישות הצד השני אינן סבירות וסותרות את ההלכות המשפטיות, הרי שניתן בהחלט להגיע לבית המשפט ולבקש את הכרעתו בעניין.

הסכם גירושין מאפשר לצדדים לסיים את ההליכים ביניהם, במהירות, ללא המתנה לימי דיון של בית המשפט, כאשר לכל אחד ניתנת האפשרות, לעמוד על הדרישות החשובות לו ולהתפשר, היכן שאפשר.

שביעות רצון הצדדים מובטחת בהסכם גירושין, עליו חותמים הם בהסכמה, אולם משמוצגות טענות הצדדים בפני בית המשפט, הכרעתו של השופט עלולה להיות בעוכרי בני הזוג גם יחד.

הקושי בשינוי הסדרים

כל עו"ד גירושין חייב לדעת כי בתי המשפט אינם נוהגים לשנות הסדרים, ללא שינוי משמעותי ביותר בנסיבות. הדבר נכון הן לגבי גובה מזונות הילדים והן לגבי משמורת והסדרי ראייה. לפיכך, במסגרת המו"מ בין הצדדים, יוודא עו"ד גירושין את דרישות הלקוח וידאג לכך כי ההסכמות, משקפות את רצונותיו.

במקרים בהם השתנו מהותית הנסיבות, יכול ויאשר בית המשפט, שינוי בהסדרים שנקבעו, אולם, חשוב להבין כי נטל ההוכחה על קיומו של השינוי, מוטל על התובע:

1. משמורת ילדים: במסגרת הליך הגירושין, קיבלה האם משמורת על הילדים. תביעה לשינוי המשמורת, תתקבל אך ורק אם יוכיח האב כי טובת הילדים, דורשת העברת המשמורת אליו. למשל, במקרה של התעללות, הזנחה וכיו"ב.

2. הסדרי ראייה: שינוי הסדרי ראייה הוא פשוט יותר משינוי משמורת, אך תלוי רבות בהסכמת הצד השני ובית המשפט אינו מסכים לשינוי, ללא סיבה מוצדקת.

3. דמי מזונות: נקבע שיעור המזונות, הפחתתו או הגדלתו, יתאפשרו רק אם התקיימו נסיבות המצדיקות זאת. אין בכל שינוי מינורי, כדי להשפיע על הקביעה הראשונית של גובה המזונות.

עו"ד גירושין נדרש להעניק ללקוחותיו טיפול משפטי מקצועי אך בד בבד חייב הוא לדעת כי עליו לנהוג ברגישות ובהבנה כלפי הלקוח. מטרתו של עורך הדין בהליך הגירושין היא לחתום על הסכם, אשר יוגש לאישורו של בית המשפט ועליו לדעת אודות הקושי לשנות את ההסדרים שנקבעו. לפיכך, עליו לוודא את דרישות הלקוח ולדאוג כי הן מתקיימות במסגרת ההסכם.

עורך דין בן קרפל: ״אני רואה בדיני לשון הרע תחום שדרכו המשפט מתפתח ועוקב אחר הטכנולוגיה. ייצוג תובעים ונתבעים בלשון הרע והגנת הפרטיות בעידן המודרני – עידן האינטרנט והרשתות החברתיות – מייצר אתגרים יום-יומיים; עבורי זו שליחות".

עורך-הדין בן קרפל, הוא יו"ר ועדת לשון הרע במחוז חיפה וחבר ועדת לשון הרע הארצית בלשכת עורכי-הדין. וכמו כן ערך את המחקר האמפירי המקיף והמשמעותי ביותר ביחס לגידול בשיעורי הפיצוי הנפסקים בעת האחרונה בכלל הערכאות השיפוטיות.

המשרד נמנה על-פי הדירוגים היוקרתיים – DUNS 100 ו – BDI כאחד המשרדים המובילים בישראל בתחום לשון הרע.

ליצירת קשר חייג – 072-2221780

  פנייה לייעוץ אישי

  אין באמור לעיל ובאתר הוצאת דיבה משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; כמו כן התוכן באתר הוצאת דיבה לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על המידע באתר הוצאת דיבה עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!

  פנייה לייעוץ אישי

   שם ושם משפחה *

   מספר טלפון *

   נושא הפנייה
   פרטי יצירת קשר:

   רחוב האשל 5.

   טלפון: 072-2221780


   לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני:
   072-2221780


   מידע חשוב נוסף