יעוץ גירושין אמיתי – מהו?

זוגות רבים המחליטים להתגרש נמצאים במשבר בשל השינוי בחייהם. בשנים האחרונות יעוץ גירושין צובר תאוצה ועוזר לזוגות לעבור את התקופה הקשה. האם כדאי לפנות ליועץ גירושין? במאמר שלפניכם.

להתגרש זה לא נעים, על כך אין וויכוח. נדמה שהשאלה העיקרית בעניין גירושין, היא מהי הדרך הטובה ביותר לעבור את ההליך הזה. האם יעוץ גירושין הוא הפיתרון או האם בני הזוג צריכים להתרחק אחד מהשנייה ולתקשר דרך עורכי הדין.

ישנם זוגות נשואים אשר למרות ההחלטה להיפרד, מצליחים לשמור על מערכת יחסים נעימה ורגועה, דבר אשר הופך את הפרידה לקלה יותר עבורם ועבור הילדים.

אולם, למרבה הצער, מדובר באחוז קטן מאוד של הזוגות המתגרשים. לרוב, בני זוג אשר החליטו להתגרש, (או כשרק אחד מבני הזוג רוצה להתגרש) נכנסים לתוך מערבולת רגשית אשר גורמת להם להתנהג בצורה בלתי הולמת ולעיתים אף הרסנית אחד כלפי השנייה. הסובלים הראשיים מכך הם כמובן הילדים.

איך מתגרשים בשקט? האם גירושין נעימים הם בכלל אפשרות ריאלית? יעוץ גירושין אמיתי יכול לסייע מאוד לזוגות נישואין אשר החליטו להיפרד, לעבור את התקופה הקשה בצורה הטובה ביותר האפשרית.

ההחלטה להתגרש

כאשר זוג נשוי מחליט להתגרש, משמעותה של החלטה זו היא פירוק התא המשפחתי. בשום מקרה, אין המדובר בחוויה קלה. כל אחד מבני הזוג צריך להסתגל לחיים חדשים ויש להתמודד עם רגשות הילדים אשר עוברים משבר לא פשוט עקב הגירושין.

ישנם זוגות אשר ההחלטה להיפרד היא הדדית. במצב שכזה, עובר הליך הגירושין בצורה חלקה יחסית, כאשר בני הזוג מצליחים להגיע להסדר גירושין ללא ריבים קולניים. אולם, בחלק נכבד מן המקרים, ההחלטה להיפרד נעשית על ידי אחד מבני הזוג וכאן, מתחילה הבעיה האמיתית.

כל פרידה עלולה לעורר רגשות של כעס וכישלון אך כאשר הפרידה היא חד צדדית, עוברים בני הזוג משבר גדול עוד יותר.

כל גירושין הם סוג של משבר, יהיה היקפו ועוצמתו אשר יהיה. על כן, יעוץ גירושין מומלץ לכל זוג לפני פרידה, על מנת לקבל הכנה נפשית ראויה לכל ההליך.

יעוץ גירושין – מהו?

גירושין הם לא רק פרידה של בני הזוג זה מזו אלא גם פירוק של התא המשפחתי. אף בנסיבות בהן בני הזוג נפרדים בשקט יחסי, ישנו קושי גדול להכיל את השינויים שעתיד כל אחד מבני הזוג לעבור, עקב הפרידה. על כן, לצד כל ההכנות הכלכליות והסידורים הבירוקרטים, קיים צורך להכנה נפשית שתסייע להתמודד עם השינויים.

זהו תפקידו של יעוץ גירושין. יעוץ גירושין אמיתי הוא כלי עזר המסייע לזוגות נשואים לעבור את הליך הגירושין בצורה נעימה יותר, קלה יותר ומכובדת יותר. יועץ גירושין יכול להיות עורך דין בעל ניסיון בגישור, הוא יכול להיות פסיכולוג, קואצ'ר או כל איש מקצוע אחר, בעל ניסיון בטיפול בזוגות לפני גירושין.

יעוץ גירושין אמיתי מפשיר את הקרח בין בני הזוג, מעדן את המחלוקות ביניהם ומכין אותם לקראת הפעולה החשובה ביותר בהליך הגירושין והיא הסכם גירושין.

כאשר בני הזוג מגיעים לכדי הסכם גירושין בהסכמה, הופך הליך הגירושין כולו לקל יותר וכך גם ההתנהלות העתידית של בני הזוג בעתיד, הופכת לפשוטה יותר משהכול מוסכם ומעוגן בהסדר הגירושין.

בעת הליך גירושין, בני הזוג, באופן טבעי, חשים רגשות מעורבים מאוד אחד כלפי השנייה. במצב דברים שכזה, קשה לשמור על מערכת יחסים תקינה והדבר כמובן הכרחי, לטובת הילדים.

ניסיונות להתמודד עם הליך הגירושין ללא כל עזרה מקצועית חיצונית, מגבירים את הקושי הקיים גם כך, על המשפחה כולה. לכן, כדאי מאוד לקבל יעוץ גירושין אשר מכין את הצדדים באופן רגשי ופרקטי להליך הגירושין.

יתרונותיו של יעוץ גירושין

בני זוג אשר החליטו להיפרד, אינם מעוניינים להמשיך לחיות זה עם זו. אולם, כאשר יש ילדים משותפים, הנוכחות של בני הזוג בחיי השני, היא נצחית. לעיתים קרובות, זוגות שמתגרשים, נוטים לשכוח את העובדה הפשוטה הזו ועל כן, הם פוצחים במסכת עינויים הדדית.

כאן נכנס לתמונה יעוץ הגירושין:

 1. טיפול מפשר: יועץ הגירושין, בראש ובראשונה, הוא דמות מפשרת. הוא אינו לוקח צד בוויכוחים שבין הצדדים אלא מנסה להרגיע. כאשר מדובר בעורך דין, המטרה, בסופו של דבר, היא להגיע לניסוחו של הסכם גירושין.
 1. שינוי סדר העדיפויות: ההחלטה להתגרש מעוררת רגשות קשים אשר מעפילים לעיתים על מה שבאמת חשוב, הילדים. אין משמעותו של דבר כי בני הזוג שכחו את ילדיהם, אלא שהמשבר האישי שלהם, השתלט מעט יותר מדי.

יעוץ גירושין נועד להשיב את הדברים לסדרם, תוך כדי שינוי של סדר העדיפויות חזרה אל הילדים.

 1. הסכם גירושין: היתרון החשוב ביותר של יעוץ גירושין הוא הכנת הקרקע לגיבוש הסכם גירושין הוגן אשר יסדיר את כל ענייני המשפחה כולל חלוקת רכוש, משמרות ילדים, מזונות ועוד.

הליך הגירושין מלווה במשברים קשים הן לבני הזוג והן למשפחה כולה. חשוב לדעת כי אפשר לעבור את התקופה הזו בצורה טובה יותר וקלה יותר. יעוץ גירושין אמיתי מעניק לבני הזוג תמיכה נפשית ומכין את הקרקע להסדר גירושין אשר יקל מאוד על ההתנהלות בהמשך הדרך.

עורך דין בן קרפל: ״אני רואה בדיני לשון הרע תחום שדרכו המשפט מתפתח ועוקב אחר הטכנולוגיה. ייצוג תובעים ונתבעים בלשון הרע והגנת הפרטיות בעידן המודרני – עידן האינטרנט והרשתות החברתיות – מייצר אתגרים יום-יומיים; עבורי זו שליחות".

עורך-הדין בן קרפל, הוא יו"ר ועדת לשון הרע במחוז חיפה וחבר ועדת לשון הרע הארצית בלשכת עורכי-הדין. וכמו כן ערך את המחקר האמפירי המקיף והמשמעותי ביותר ביחס לגידול בשיעורי הפיצוי הנפסקים בעת האחרונה בכלל הערכאות השיפוטיות.

המשרד נמנה על-פי הדירוגים היוקרתיים – DUNS 100 ו – BDI כאחד המשרדים המובילים בישראל בתחום לשון הרע.

ליצירת קשר חייג – 072-2221780

  פנייה לייעוץ אישי

  אין באמור לעיל ובאתר הוצאת דיבה משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; כמו כן התוכן באתר הוצאת דיבה לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על המידע באתר הוצאת דיבה עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!

  פנייה לייעוץ אישי

   שם ושם משפחה *

   מספר טלפון *

   נושא הפנייה
   פרטי יצירת קשר:

   רחוב האשל 5.

   טלפון: 072-2221780


   לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני:
   072-2221780


   מידע חשוב נוסף