לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני:
072-2221780

הליך גירושין תמיד בליווי עו"ד דיני משפחה

יעוץ לשון הרע

 

על הליכי גירושין בישראל

בעולם כולו נראה כי מוסד הנישואין במשבר יחסי. אם בעבר מעט מאוד זוגות היו מתגרשים הרי שבמקומות שונים בעולם – בפרט בעולם המערבי – יותר ויותר זוגות מתגרשים. בישראל הסטטיסטיקה, כאמור, מטפסת ומרמה של 33% גירושין אנחנו מטפסים אט אט לכיוון הרמה של 50% גירושין. עם זאת, להבדיל מהעולם, שם קיים מוסד של נישואין אזרחיים אשר בני הזוג יכולים להחליט בו – על פי רצונם – אם להישאר נשואים או לא, בישראל אין מוסד נישואין אזרחי. על פי חוק בישראל חייב כל אדם בה להינשא על פי הדין האישי – הוא הדין הדתי של העדה אליה הוא משתייך.

מקורו של הסדר זה בחוק מתקדם לזמנו של האימפריה העות'מאנית אשר אפשר לבני עדות שונות, בכללן יהודים, מידה רבה של אוטונומיה בשטחי האימפריה העות'מאנית. כך יהודים היו נישאים כדת משה וישראל גם תחת האימפריה. פקודת העדות העות'מאנית נטמעה בחוק הישראלי ונוסף אליה חוק שיפוט בתי דין רבניים משנת 1953, הקובע כי ענייני נישואין וגירושין של יהודים יידונו באופן בלעדי בפני בית הדין הרבני ועל פי ההלכה. דא עקא, שעל פי ההלכה, כפי שיספר לכם כל עו"ד דיני משפחה, לא ניתן להתגרש אלא אם יש עילה לפירוק הנישואין.

ענייני גירושין בישראל אצל יהודים

פירוק נישואין כולל בתוכו גם את פירוק השיתוף שבין בני הזוג, חלוקת הרכוש ביניהם, קביעת ענייני משמורת על ילדים ועוד. להבדיל מעצם ההחלטה על גירושין, עניינים אלה נתונים בסמכות מקבילה של בתי המשפט האזרחיים ושל בתי הדין הרבניים. משמעות הדבר כי מי שיקדים להגיש תביעה לגירושין ויכרוך לה את הדברים הנוספים, או יגיש תביעה נפרדת בעניינים האחרים בבית המשפט האזרחי – יקבע היכן יידונו עניינים אלה. מדוע זה משנה? מהסיבה הפשוטה שמדובר בשתי מערכות משפט שונות, המחילות עקרונות שונים של משפט. האחת מחילה עקרונות חילוניים ושוויוניים ואילו השנייה מפעילה את כללי ההלכה. בין אם אתם רואים בזה דבר טוב או רע, הבעיה היא שהתוצאה בערכאות תהיה שונה ועל פי רוב יכול כל בן זוג להעריך היכן עדיף לו להגיש את התביעה וכך נוצר מצב של "מירוץ סמכויות" .

מירוץ הסמכויות והיוועצות עם עו"ד דיני משפחה

כיוון שישנה חשיבות לכך שתפעלו מהר בעניין כדי להבטיח את מלוא זכויתיכם, הרי שכדאי להיוועץ עם עו"ד דיני משפחה מוקדם ככל הניתן. יש עו"ד דיני משפחה שיאמרו כי כדאי לעשות זאת עוד בטרם הנישואין, בין אם כדי לקבוע בהסכם ממון טרום הנישואין כיצד יחולק הרכוש בין בני הזוג במקרה של גירושין ובין אם כדי להכיר את זכויותיכם וחובותיכם כאנשים נשואים. עו"ד דיני משפחה יוכל לייעץ לכם בדבר ההליך הצפוי לכם, וכיצד נכון וכדאי לנהוג בעניין שלכם. חשוב לשים לב כי עו"ד דיני משפחה רבים הם גם מגשרים והם יכולים להציע לכם את שירותיהם כמגשרים על מנת לסייע לכם לגבש הסכם, וכך ייחסך מכם הצורך בהתדיינות משפטית בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה.

חשוב לציין כי עו"ד דיני משפחה אשר מלווה בני זוג כמגשר לא יוכל לייצג מי מהם בעניינים בהם טיפל כמגשר, קרי שאם הגישור ייכשל תיאלצו לפנות אל עו"ד דיני משפחה אחר.

 

עורך דין בן קרפל: ״אני רואה בדיני לשון הרע תחום שדרכו המשפט מתפתח ועוקב אחר הטכנולוגיה. ייצוג תובעים ונתבעים בלשון הרע והגנת הפרטיות בעידן המודרני – עידן האינטרנט והרשתות החברתיות – מייצר אתגרים יום-יומיים; עבורי זו שליחות".

עורך-הדין בן קרפל, הוא יו"ר ועדת לשון הרע במחוז חיפה וחבר ועדת לשון הרע הארצית בלשכת עורכי-הדין. וכמו כן ערך את המחקר האמפירי המקיף והמשמעותי ביותר ביחס לגידול בשיעורי הפיצוי הנפסקים בעת האחרונה בכלל הערכאות השיפוטיות.

המשרד נמנה על-פי הדירוגים היוקרתיים – DUNS 100 ו – BDI כאחד המשרדים המובילים בישראל בתחום לשון הרע.

ליצירת קשר חייג – 072-2221780

  פנייה לייעוץ אישי

  אין באמור לעיל ובאתר הוצאת דיבה משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; כמו כן התוכן באתר הוצאת דיבה לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על המידע באתר הוצאת דיבה עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!

  פנייה לייעוץ אישי

   שם ושם משפחה *

   מספר טלפון *

   נושא הפנייה
   פרטי יצירת קשר:

   רחוב האשל 5.

   טלפון: 072-2221780


   לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני:
   072-2221780


   מידע חשוב נוסף